Balık Burcu Özellikleri

Balık Burcu nazik, çekingen, kibar, hassas, kararsız bir yapıdır. Rahatına ve huzuruna çok düşkündür. Sayısız isteği ve arzusu vardır. Bunları gerçekte elde edemezse kendine ait hayal aleminde gerçekleştirir.

Zaten bu alem o kadar güçlüdür ki, sık sık gerçekle hayali karıştırır. Öte yandan mistik ve felsefi olayları bilmeyi, öğrenmeyi sever. Kişiliğinin esnekliği, kolay etki altında kalması, amaçlarını kararlılıkla isteme özelliğini de zayıflatmıştır.

Ancak yumuşaklığın yarattığı içtenlik ve sezgilerinin güçlü olması isteklerini elde etmesinde ona yardımcı olur. Eylemleri ise yüksek ideallerine ve heyecanına bağlıdır. Sadece üşendiği, bazen de kendine güvenmediği için susmayı tercih eder.

Grubu
Su
Uğurlu günü
Perşembe
Uğurlu Sayısı
7
Uğurlu Taşı
İnci
Uğurlu Renkleri
Deniz Mavisi,Gümüş
Uğurlu Çiçekleri
Yasemin, Beyaz Gül
Uğurlu Kokuları
Zambak, İnci Çiçeği
Belirgin Özelliği
Merhamet
En Büyük İdeali
Rahat Etmek
En Büyük Hatası
Kendini Kötülemek
En Büyük Arzusu
Dünyayı Dolaşmak

Meslerleri: Genel olarak Balık, her türlü rekabet ve yarışmadan kaçar. Deniz, müzik, yazmak, daha doğrusu baskı altında kalmadan yaratıcılığını kullanabileceği her iş ilgisini çeker. Harika bir şair, aktör ve rüya yorumcusu olabilir. Hasta ve muhtaç insanlarla, hayvanlarla ilgilenme duygusu vardır ve deniz, din veya sosyal hizmet görevlerinde çalışabilirler.

balık burcu

Paylaş, Sosyalleş!